четвер, 7 серпня 2014 р.

Як психологи допоможуть дітям

Чи допоможуть психологи навчальному процесу? Чи їх вже майже скоротили?

04.08.2014 10:31
Міністерство освіти і науки України через вкрай складну соціально-політичну ситуацію у суспільстві вважає за необхідність соціально-психологічний захист і психологічну допомогу як дітям  і окремим людям, так і цілим соціальним групам.
"Майже рік Україна переживає складну соціально-політичну ситуацію. Продовжуються бойові дії в Донецькій і Луганській областях, не зменшується потік біженців з окупованих Криму і Севастополя. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки і тимчасово переміститися в інші регіони нашої держави. За останніми даними Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) понад 230 тисяч людей стали вимушеними переселенцями. Є сім’ї, що втратили житло, своїх близьких, є поранені.
За даними психологічного дослідження, що проводилося під егідою Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Донецькій області, майже 40% дітей віком 7-12 років та більше половини дітей віком 13-18 років стали безпосередніми свідками подій, що пов’язані з війною. Відповідно 14% та 13% бачили танки та іншу військову техніку, 13% та 22% бачили бої та сутички, 4% і 15% побиття знайомих людей, 6% та 5% стали свідками погроз застосування зброї. Декілька дітей з опитаних бачили вбитих і поранених. 76% дітей віком 7-12 років та 43% дітей віком 13-18 років відчували страх, коли ставали свідками вищеописаних подій.
У зв’язку з цим, МОН наголошує на необхідності вжиття заходів щодо максимального забезпечення навчальних закладів практичними психологами та соціальними педагогами, методистами з психологічної служби районних  (міських) методичних кабінетів, працівниками навчально-методичних кабінетів (центрів) психологічної служби системи освіти і налагодження належного психологічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу. При цьому це стосується не тільки Донецької і Луганської областей, а усієї системи освіти України в цілому.


Детальніше тут: http://gritsenko-andrij-petrovich.webnode.com.ua/news/chi-dopomozhut-psikhologi-navchalnomu-protsesu-chi-ikh-vzhe-majzhe-skorotili-/

Немає коментарів:

Дописати коментар